مشاوره كسب و كار
مشاوره كسب و كار

عملكردهاي مدير

مديران در 4 عملكرد اصلي جاي مي گيرند كه مباني اين متن را تشكيل مي دهد. اين عملكرد ها عبارت اند از: برنامه ريزي، سازمان دهي، پيش روي و كنترل.

برنامه ريزي -  مديران مي بايست براي رسيدن به آنچه مد نظرشان هست، برنامه ريزي كنند و اقدامات لازم براي دست يابي به آن اهداف را نيز توسعه دهند.

سازماندهي – مديران مي بايست تعداد افراد و وظايف لازم براي شغل خود تعيين كنند. همچنين مي بايست چگونگي جريان يافتن شغل خود را نيز تعيين كنند. عموما پيرامون اين مساله به صحبت خواهيم پرداخت كه چه نوع ساختاري براي انجام گرفتن اين كار ها به كار بسته مي شود. 

پيش برد – مديران مي بايست كارمندان خود را هدايت كرده، برآنها نظارت كنند، به آنها انگيزه بخشند، آنها را آموزش دهند، راهنمايي كنند، استخدام كنند و آنها را مورد ارزيابي قرار دهند. همه ي اين كار ها به روش هاي مختلفي مي تواند صورت بگيرد.

كنترل كردن – مديران مي بايست به اتفاقاتي كه در حوزه ي كاري آنها در حال روي دادن است، نظارت داشته باشند تا مطمئن شوند كه در مسير دست يابي به اهدافشان قرار دارند. اگر اين اهداف برآورده نشوند، سپس اقدامات اصلاحي مي تواند صورت گيرد. هرچه سريعتر اقدامات اصلاحي صورت بگيرد، سريعتر مي توان آن را انجام داد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۵:۲۶ ] [ الهام جوادپور ] [ نظرات (0) ]

 

اصطلاح "مدير" مي تواند در ارتباط با سطوح مختلف مديريت به كار برده شود. اغلب اوقات، اصطلاح مدير براي توصيف شخصي كه به روي ديگران نظارت دارد، استفاده مي شود. برخي از مثالهاي شغل مدير عبارت اند از:

  • رهبر تيمي يا يك بخش
  • ناظر خط توليد
  • مدير سطح ميانه
  • معاون رئيس
  • رئيس
  • مقام ارشد
  • مدير عامل

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۱۶:۲۱ ] [ الهام جوادپور ] [ نظرات (0) ]

  شغل مدير         

توصيف و توضيح شغل مديريت كار آساني نيست، چرا كه علي رغم همه ي توصيفاتي كه تا كنون از اين شغل شده، باز هم همه ي آنها با يكديگر متفاوت اند. يكي از چالش هايي كه مديران با آن مواجه اند اين است كه درست مانند آنچه براي تسنيم رخ داد، آنها دائما در حال تغيير اند و اين شغل بخش هاي زيادي دارد. برنامه ريزي شما مي تواند تحت تاثير مداخله هاي گوناگوني قرار گيرد. همانگونه كه نمونه ي تسنيم از خود نشان داد، انجام گرفتن آنچه كه مي بايست انجام گيرد، كار مشكلي است. اگر مدير در حال كشمكش و دست و پنجه نرم كردن با بحران يا رخدادي پيش بيني نشده باشد، اينجاست كه به انجام رساندن وظايف حتي بيشتر از يك مشكل خاص مي شود.

توصيف شغل براي يك مدير، با توجه به صنعتي كه در آن در حال انجام وظيفه هستند، نوع فرهنگ سازماني كه آنها بخشي از آن مي باشند، و اينكه آيا سال اول يا دوم آنها در شركت است، تغيير مي كند.  همچنين توصيف مدير مي تواند متكي به شاخصه هاي ديگري نيز باشد همچون : چگونگي پاداش گرفتن مدير، شخصيت آنها، و اينكه آيا در سازماني انتفاعي كار مي كنند يا سازماني غير انتفاعي.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ خرداد ۱۳۹۶ ] [ ۰۷:۴۱:۱۶ ] [ الهام جوادپور ] [ نظرات (0) ]

برنامه خود را بطور كامل برروي قطعه كاغذي بياوريم. به مجرد اين كه هر بخش از هدفمان به مرحله احرا رسيد، با علامت ضربدر، تحقق آن را برروي برنامه زمان بندي مشخص كنيم. در عين حال، قبل از اينكه دست به عمل بزنيم، بد نيست از كساني كه پيش از ما، اين مسير را پيموده و سرد و گرم ان را چشيده اند، مصلحت جويي كنيم. فراموش نكنيم كه ديگران مي توانند هادي و حامي ما در اجراي برنامه هايمان باشند. به عبارت ساده ما مي توانيم از :

مهارت ديگران

اشتباهات ديگران

سرمايه ديگران

امكانات ديگران

و روش هاي ديگر

در تحقق اهداف خود بهرمند شويم. به خصوص اگر از سرمايه، مهارت و امكانات لازم بي بهره باشيم، راهي به جز پيروي از رهنمودهاي فوق نداريم. به هر حال ما ناگزيريم كه در هر شرايطي بطور سنجيده و حساب شده خطر كنيم و تن به ماجرا بسپاريم. زيرا آنچه بايد بياموزيم در طول مسير خواهيم آموخت. البته به يكباره خود را ميان امواج سهمگين دريا نيفكنيم  بلكه از عمق كم شروع كرده و به تدريج كه مهارت برخورداري از اعتماد به نفس و احساس بي نيازي به كمك ديگران مي تواند يك راست به عمق آب يورش ببريم كه در اين صورت با يكي از عواقب زير روبرو خواهيم شد :

  1. اگر نتوانيم شنا كنيم غرق مي شويم. پس ضرورت دارد كه پيشاپيش اقداماتي را براي نجات خود پيش پيني كرده باشيم ، در حقيقيت اگر فردي بدون آشنايي به فن شنا و بدون وجود امكانات ايمني به شنا در عمق بپردازد  يك ابله تما عيار است.
  2. ممكن است به رغم عدم مهارت در فن شنا غرق نشويم  زيرا برطبق كانون ارشميدوس، يك جسم غوطه ور در مايع، به اندازه آب هم حجمش سبك مي شود. بنابراين اگر در ميان تلاطم امواج دريا خونسردي خود را حفظ كنيم، چه بسا با استفاده از اين اصل علمي جان سالم به در بريم. بعلاوه ضرورت صيانت نفس ممكن است به گونه اي ما را در نجات جانمان ياري كند.
  3. با توسل به مهارتي كه در فن شنا داريم ، با آسودگي خيال به هر سو كه مايليم شنا كنيم، در اين شرايط ايده آل، ما همه چيز را تخت كنترل خواهيم كرد . ارباب و سالار خود خواهيم بود و براي هميشه مي توانيم از كلوچه شيريني كه طبخ كرده ايم  تناول كنيم.

به هرحال به جاي كار امروز را به فردا افكندن، همين حالا وارد عمل شويم، آنگاه با ذهنيت مثبت آماده رويارويي با پيامدهاي غير منتظره شويم. هرگز از اشتباه نهراسيم، زيرا هر اشتباهي به ما چيزي خواهد آموخت .

بعلاوه اشتباه پيامد جانبي هر عمل تهور آميز و هر مبارزه طلبي جسورانه است. خطا كوچكترين تاثيري برذهن و احساس فرد خوش بين و بالنده ندارد. به عكس بدبيني و تفكر منفي آدمي را از هرگونه حركتي باز مي دارد.

 


 

 

 

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۰۴:۲۱ ] [ الهام جوادپور ] [ نظرات (0) ]

چه وقت بايد حركت كنيم و كي ميخواهيم به مقصد برسيم؟

همين حالا برنامه هاي آتي خود را تنظيم كنيم و جزء جزء آن را با ديدگاه عقل بسنجيم.

-         چگونه مي خواهيم اهداف خود را جامه عمل بپوشانيم؟(واقع بين باشيد)

-         امكانات مورد نياز ما چيست؟

-         چقدر به طول خواهد انجاميد؟

-         چه مقدار سرمايه نياز داريم؟

-         با چه مسايلي روبرو خواهيم شد؟

-         چگونه مي خواهيم اين مسايل را حل و فصل كنيم؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۱۸:۰۳ ] [ الهام جوادپور ] [ نظرات (0) ]

چگونه مي توانيم به اهداف مان جامعه عمل بپوشانيم

ما يكي از مهمترين افراد كره خاك هستيم، اين تنها دنياي ماست. از اين رو بايد به خوبي از اهداف خود آگاه بوده و بدانيم كه چگونه مي توانيم در كوتاهترين مدت ممكن به مقصد برسيم. به هنگام بالا رفتن از نردبان ترقي و يا زماني كه به بالاترين پله آن صعود كرده ايم ديگران را در پيمودن اين مسير ياري كنيم، چرا كه مهمترين پيامد جانبي موفقيت، ياري كردن ديگران پس از فتح قله هاي پيروزي است. فراموش نكنيم كه تنها در موضع توانايي مي توان به ديگران ياري رساند. چنين كساني بي ترديد بهترين و دوست داشتني ترين مردمان روي زمين هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۱۱:۵۴:۴۳ ] [ الهام جوادپور ] [ نظرات (0) ]

مشخصه هاي بازاريابي چريكي

 

1-بازاريابي چريكي بر اساس روان انسانها و آنگونه كه انسانها مي انديشند و قضاوت مي كنند بنا نهاده شده است.

   2- كساني كه از روش بازاريابي چريكي استفاده مي كند چريك نامگذاري مي شود.

3-چريكها بايستي قبل از ورود به بازار محصولات و يا خدمات متمايز ارائه دهند.

   4- در بازاريابي چريكي تاكيد بر سودآوري است و نه افزايش فروش

 5-   چريك به جاي صرف پول زياد، انرژي بيشتري صرف مي كند.

6-چريكيها علاوه بر خلق يك مزيت رقابتي خاص در محصول و يا خدمتشان از راههاي بسيار خلاقانه در تبليغات و رساندن پيام خود به مخاطبشان استفاده مي كنند.

7. يك روش خوب براي اندازه گيري در بازاريابي چريكي سنجش تعداد رابطه اي است كه چريك در مدت زمان مشخص ايجاد كرده است. درواقع چريكها به 3 مورد ايجاد روابط جديد، افزايش تعداد

معاملات با افراد فعلي، افزايش حجم معاملات با افراد فعلي تاكيد مي كنند.

8. بازاريابي چريكي نيروي خود را صرف بازار هدف و مخاطبين مي كند، نه بازار انبوه و هدف قراردادن جامعه اي بزرگ

9. چريكيها با دقت و نگاه عميق به بازار، فرصت ها و تهديد بازار خود را شناسايي مي كنند.

10. چريكيها در مورد رسانه هاي متعارف و غير نتعارف مطالعه گسترده مي كند.

11. تكنولوژي , ابزاراهرم اصلي بازاريابي چريكي است.

12. در بازارايابي چريكي به جاي رقابت، تلاش براي همكاري با ديگر كسب و كارها است.

13. پيام هاي بازاريابي به گروه هاي كوچكي ارسال مي شود نه پيام هاي انبوه به بخش بزرگي از جامعه.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۸:۵۳ ] [ الهام جوادپور ] [ نظرات (0) ]

كليد موفقيت بازاريابي چريكي، هنر توجه كردن است و بايد بطور دائمي در جريان همه نوع اطلاعات از جمله روزنامه مجلات، راديو، تلويزيون، رقبا و ... قرار گرفت.

بازاريابي چريكي كه از آن بعنوان بازاريابي بدون هزينه نام برده مي شودنوعي از برنامه هاي بازاريابي است كه در آن سعي مي شود ترويجاني بر پايه خلاقيت و برخلاف عرف متداول انجام شود

كه د اراي حداكثر بازده ممكن اين بازاريابي همانگومه از نام آن پيداست مانند چريكيها كه از حركات نامتعارف و نامنظمي چون كمين، خرابكاري حملات و حركات تعجب آميز استفاده مي كنند از

حركات مشابه در صنعت بازاريابي استفاده مي كنند. و با ترويجات و حركات خود مخاطبان را متعجب و به خود جذب مي نمايد. در واقع اين نوع بازاريابي با هزينه اي كه براي ترويج و تبليغ مي كند

حداكثر توجه و احساسات مشتري را در مقايسه با بازاريابي سنتي برمي انگيزد و باعث مي شود تا تبليغات عميقاً به ياد مشتري بماند.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۱۱:۵۸ ] [ الهام جوادپور ] [ نظرات (0) ]

بازار يابي چريكي

علم بازاريابي از علوم پايه دنياي تجارت محسوب مي شود.جهت رونق و حفظ يك كسب وكار نيازي به انواع استراتژي ها و برنامه ريزي هاي بازاريابي است.بازاريابي در واقع احترام به خلق عقايد مشتريان نسبت به يك محصول و سپس حفظ اين عقايد در ذهن آنان است و آنچه كه موجب ظهور علوم جديد در دنياي تجارت مي شود تعريف روشهايي است كه بتواند نقصان هاي موجود در يك روش را مرتفع كند.

اگر مردم مارا نشناسند و در مورد محصولات با خدمات ما آگاهي و شناخت نداشته باشند تا در به خريد از ما نخواسته بود.

علت عمده اي كه باعث مي شود و بسياري از شركت ها در تصوير سازي و جذب مشتري با ناكامي روبرو شد نه آن است كه مديران آنها نمي دانند بازاريابي از كجا شروع كنند يا اينكه نمي دانند چگونه بسياري از كاركردهاي يك بازاريابي موثر را بخوبي انجام دهد.آنچه در فرآيند برندسازي بيش از فنون و روش ها منشا اثر دارد برخورداري از يك نظام منسجم و راهبردي است، براي داشتن برند قوي، موفق و پول ساز بايد خود و يكايك كاركنان را به بينش بازاريابي مجهز نمايند. يكي از پاسخ ها به چالش هاي امروز بازاريابي و فروش در گرو بازگشت به نگرش بازاريابي چريكي و استفاده از اصول راهكار هاي اين شيوه است. مفهوم چريكي كه از روش هاي كلاسيك جنگي گرفته، در بازاريابي به عنوان نوعي روش برقراري ارتباط نامتقارن استفاده مي شود.

اين راهكار براي كسب و كارهاي بزرگ مي تواند كارايي داشته باشد اما در اصل اين نوع استراتژي بيشتر براي كسب و كارهاي كوچكتر استفاده مي شود كه به دليل بودجه كم نمي توانند با بزرگان صنعت خود رقابت كنند. بازاريابي چريكي روشي نامنظم و غير معمول در انجام فعاليتهاي ترفيعي بر مبناي يك بودجه بسيار كم است. چنين پيشرفت هايي به گونه اي طراحي مي شوند كه مخاطب هدف، حتي از وجود آن بي اطلاع است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۵:۴۴ ] [ الهام جوادپور ] [ نظرات (0) ]

چند ترفند عالي براي اينكه بتوانيم زبان بدن ديگران را بخوانيم

زبان بدن، آنچه در ذهن ديگران مي‌گذرد را افشا مي‌كند، به شرط آنكه بدانيد دنبال چه چيزي بگرديد. چه كسي هست كه حداقل چند باري نخواسته باشد فكر ديگران را بخواند؟

قول مي‌دهم شما هم پيش از اين بيشتر از آنچه فكرش را مي‌كنيد از اشارات زبان بدن (Body Language) استفاده كرده‌ايد. پژوهشي در دانشگاه UCLA نشان داده است كه تنها ۷ درصد از ارتباط‌هاي انساني بر پايه‌ي واژه‌ها شكل مي‌گيرند، ۳۸ درصد را تُن صدا و ۵۵ درصدِ بقيه را زبان بدن تشكيل مي‌دهند. اگر ياد بگيريد چگونه اين ۵۵ درصد را بفهميد و تفسير كنيد، مي‌توانيد در مواجهه با ديگران يك سر و گردن بالاتر ظاهر شويد.
وقتي حسابي كار مي‌كنيد و هر آنچه از دست‌تان برمي‌آيد براي دست‌يابي به هدف انجام مي‌دهيد، از هر چيزي كه بتواند به شما برتري بدهد و راهتان را به سمت موفقيت هموار كند، استقبال مي‌كنيد. در اين مقاله با چند ترفند عالي آشنا مي‌شويم تا بتوانيم زبان بدن ديگران را بخوانيم.


موسسه‌ي TalentSmart بيش از يك ميليون نفر را مورد بررسي قرار داده و به اين نتيجه رسيده كه افرادي كه بهترين عملكردها را دارند (دقيقا ۹۰ درصد از بهترين‌ها) همان‌هايي هستند كه هوش هيجاني (EQ) بالايي دارند. اين افراد از قدرت اشارات غيركلامي در ارتباط‌هاي انساني آگاهند و به همين خاطر، زبان بدن را زير نظر دارند.
دفعه‌ي بعدي كه جلسه‌اي داريد، قراري داريد و يا حتي در جمع خانواده هستيد، به اين نشانه‌ها دقت كنيد:

روي هم انداختن دست‌ها و پاها نشانه‌ي مقاومت است

لبخند واقعي كنار چشم‌ها چين و چروك مي‌اندازد

تقليد زبان بدن نشانه‌ي خوبي است

نحوه‌ي ايستادن، حقيقت را بيان مي‌كند

چشم‌هايي كه دروغ مي‌گويند

بالا بردن ابروها نشانه‌ي ناراحتي است

تكان دادنِ اغراق‌آميزِ سر نشانه‌ي اضطراب است

به هم فشردن فك نشانه‌ي استرس است

 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ] [ ۰۱:۱۹:۲۳ ] [ الهام جوادپور ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ]
.: Weblog Themes By tibablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 14
دیروز : 4
افراد آنلاین : 1
همه : 4627
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب
طراحی حرفه ای سایت  / ایمیل مارکتینگ شاپ / افزایش فالوور اینستاگرام / ساخت وبلاگ